دستاوردهاي فارغ‌التحصيلان

  

 

دستاوردهای شرکت سرمایه گذاری مدبران اقتصاد در هلدینگ خلیج فارس

سخنران: دكتر سیدعلی حسینی

چكيده: امروزه استارتاپ‌ها در کسب و کارهای گوناگون رشد سریعی دارند و منجر به تحولات قابل توجهی می‌شوند. علت اصلی تاثیرگذاری استارتاپ‌ها در رفع مشکلات و بهبود عملکرد کسب و کارها، عمدتا ناشی از خلاقیت و نوآوری‌هایی است که استارتاپ‌ها برای حل مشکلات سیستم‌ها ارائه می‌دهند که این امر خود ناشی از انرژی و انگیزه‌ بالای موجود در استارتاپ‌ها و بخصوص سرعت بالا در تصمیم‌گیری و پیشبرد امور است. با توجه به تاثیرگذاری بالای استارتاپ‌ها در فضای کسب و کار امروزی، موضوع مهم قابل تامل این است که آیا رویکرد استارتاپ‌ها در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ دولتی که به تدریج در حال خصوصی‌سازی هستند نیز قابل بکارگیری است؟ بدین منظور، به تشریح فعالیت‌‌های انجام شده توسط شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد در هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس بعنوان نخستین رویکرد استارتاپی بکار رفته در صنعت پتروشیمی پرداخته شده است. هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با سهم بالای 45 درصدی از تولید صنعت پتروشیمی ایران، بعنوان موتور محرک این صنعت در ایران شناخته می‌شود که بخشی از آن در سالیان اخیر خصوصی‌سازی شده است. فرآیند سریع گذار هلدینگ خلیج فارس از مالکیت دولتی به بخش خصوصی، این هلدینگ را با چالش‌های اساسی مواجه نموده بود که در این میان، شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد بعنوان بازوی فکری هلدینگ خلیج فارس، نقش قابل توجهی در ارائه راهکارها و انجام اقدامات موثر داشته است. در این همایش، دکتر علی حسینی مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد به ارائه تجربیات و اقدامات صورت گرفته در بخش‌های مختلف اعم از مالی، بازرگانی، مسائل زیست‌محیطی و انرژی و همچنین توسعه فناوری اطلاعات جهت افزایش سرعت گردش اطلاعات و شفافیت در پایش عملکرد‌ هلدینگ خلیج فارس خواهد پرداخت.

 دریافت اسلایدهای سخنرانی

چشم انداز ایزوتوپهای پایدار

سخنران: مهندس علی اصغر رجبی

چكيده: ايزوتوپ‌هاي يك عنصر داراي اعداد جرمي متفاوت و اعداد اتمي يكسان مي‌باشند. بطوريكه اين عامل سبب ايجاد خواص شيميايي تقريبا يكسان و خواص فيزيكي متفاوت مي‌گردد. يك عنصر مي‌تواند داراي ايزوتوپ‌هاي پايدار و يا ناپايدار باشد. ايزوتوپ‌هاي پايدار ايزوتوپ‌هايي هستند كه در طي زمان در آن‌ها واپاشي صورت نمي‌گيرد. در دنياي مدرن امروزي كاربرد ايزوتوپ‌هاي پايدار در علوم مختلف به شدت افزايش يافته است و به طور كلي كاربرد ايزوتوپ‌هاي پايدار در دو شاخه اصلي قرار مي‌گيرد كه در بخش اول استفاده از ايزوتوپ‌هاي پايدار يا تركيبات نشان‌دار شده براي رديابي يا بهبود كارآيي نسب به مواد اوليه مد نظر است و در شاخه دوم مطالعه نسبتهاي ايزوتوپي يا انحراف نسبتهاي ايزوتوپي در مقايسه با حالت طبيعي (تكنولوژيهاي مرتبط با آناليز نسبتهاي ايزوتوپي) در تركيبات مختلف مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

طراحی و ساخت غلطک های نورد فولاد- تجهیزات هیدرومکانیک

سخنران: مهندس سیدعلی آذربادگان

چكيده: ...

دریافت اسلایدهای سخنرانی

تجربه رشد و بلوغ شرکت الکترونیک افزارآزما و موفقیتها و چالش های آن

سخنران: مهندس جمشید بردبار

چكيده: ...

 دریافت اسلایدهای سخنرانی

جایگاه فارغ‌التحصیلان شیمی در صنایع دارویی

سخنران: دکتر سعید بلالایی

چكيده: رشته شیمی با گستره وسیع از حفرههای کاربردی می تواند نقش تعیین کننده ای را در صنایع شیمیایی مختلف کشور ایفا نماید. طی سالهای گذشته فارغ التحصیلان رشته شیمی نتوانسته اند به خوبی در جایگاه مناسب و تخصصی شان قرار گرفته و حضور تعیین کننده و موثری داشته باشند.

یکی از صنایعی که شیمیست ها می توانند در آن تاثیرگذار باشند، حوزه صنایع دارویی می باشد و فارغ التحصیلان رشته شیمی به خوبی قادر خواهند بود در این حوزه موثر باشند.

در این گفتمان هدف اصلی شامل موارد زیر خواهد بود:

الف) پتانسیل بالای فارغ‌التحصیلان و لزوم فراگیری‌های هدفمند

ب) ارائه تجربیات سودمند در حوزه تهیه مواد موثره دارویی

دریافت اسلایدهای سخنرانی

شناخت خوردگی پیلی و کنترل آن با استفاده از پوشش‌ها

سخنران: مهندس هوشنگ پاكشاد

چكيده: شرکت پارسیفام در سال 1370 با هدف تولید رنگ‌های صنعتی و حفاظتی با همکاری تعدادي از فارغ‌التحصیلان شریف تاسیس شد و در ابتدا بیشتر به تولید رنگ‌های صنعتی که در تولید قطعات و محصولات صنعتی و در واقع مصرفی کاربرد داشت پرداخته شد. توسعه پروژه‌های صنایع مادر در دهه هفتاد و نیاز روزافزون به پوشش‌های ضد خوردگی و صدور بعضی از بخشنامه‌ها مبنی بر استفاده از رنگ‌های ساخت داخل، راه را برای فعالیت در این زمینه باز کرد و به تدریج پروژه‌ها و کارخانجات موجود نفت و گاز، پتروشیمی، فولاد و ... لیست خرید (Vendor List) شامل شرکتهای توانا در زمینه تولید این رنگ‌ها را تشکیل دادند .

فعاليت شركت پارسيفام در اين زمينه طي ساليان منجر به ارائه محصولات برای شرایط مختلف خوردگی اتمسفریک، برای آهن‌ها، غیرآهنی‌ها، استیل‌ها، بتون و هم‌چنین رنگهای داخل مخازن نفت خام، بنزین، گازوئیل، نفت کوره، آب پروسس، آب دمین، آب زیر مخازن، آب شور با دماهای مختلف، رنگهای مقاوم در مقابل حرارت، همچنین رنگهای بهداشتی برای داخل مخازن آب آشامیدنی، رنگ روی لوله‌های دفنی به ویژه لوله‌های چدنی، رنگ روی پایه‌های اسکله‌ها و رایزرها مشابه محصولات خارجی و با قیمت به مراتب کمتر، گرديد.

در اين سخنراني مسير طي شده توسط شركت طي بيش از 25 سال فعاليت و تجارب بدست آمده مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

دریافت اسلایدهای سخنرانی